Application and main properties of xylene

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА СКЛАД РОЗЧИННИКА КСИЛОЛ

Нафтовий  ксилол є ароматичним вуглеводнем. Така хімічна структура цієї речовини говорить про те, що він може швидко випаровуватися в повітрі, а також швидко вступає у реакцію з іншими речовинами.
Нафтовий ксилол, що  виробляється згідно ГОСТ 9410-78, у своєму складі він має три ізомери. Вони знаходяться в однаковій кількості, але володіють різномими властивостями. У склад нафтового ксилола входять:

• ортоксилол,
• параксилол,
• метаксилол.

Такий особливий склад  ксилолу, виготовленого за ГОСТ 9410, робить цю речовину універсальною у застосуванні. Її  використовують при виробництві і розчиненні фарб і лаків.

Ортоксилол у своєму складі містить речовини, які здатні швидко розчиняти лаки або краски. Параксилол складається з  кислоти, що дозволяє швидко вступати в реакцію з жирами. Це ізомер нафтового ксилолу, створений для боротьби з жиром. Метаксилол виступає хімічною речовиною, яка здатна швидко взаємодіяти з реагентами.

ДЕ ВИКОРИСТОВУЮТЬ КСИЛОЛ

Як розчинник ксилол використовують в поліграфічній, гумовій та шкіряній промисловостях. Ксилол також використовується в якості засобу для чищення для сталі, для кремнієвих пластин і мікросхем. Ксилол нафтовий є складовою частиною багатьох номерних розчинників.  Його використовують для розведення і виробництва багатьох лакофарбових матеріалів (ЛФМ) і мастик, ЛФМ на масляній основі, краскок, лаків, епоксидної смоли, клеїв і синтетичних емалей. Це також універсальний засіб для розчинення смол і пластмаси. У промисловості використовується в процесах виготовлення кремнійорганічніх полімерів.

ТЕХНІКА БЕЗПЕКИ ПРИ РАБОТІ З РОЗЧИННИКОМ

Так як дана речовина вважається особливо токсичною, тому роботи з  нафтовим ксилолом необхідно здійснювати в респіраторі. Небезпечні випари можуть з’являтися навіть при мінусовій температурі. Якщо людина вдихне випари ксилолу то в неї можливі такі симптоми:

• головний біль,
• втрата свідомості,
• тошнота,
• рвота,
• загальна слабкість.

Усі роботи з нафтовим ксилолом  необхідно проводити на свіжому повітрі. Якщо людина починає почувати слабість то її необхідно терміново вивести з приміщення.

КСИЛОЛ НАФТОВИЙ ЦІНА

Ціна  ксилолу за 1 тонну на оптовому ринку залежить від багатьох факторів та може коливатися залежно від попиту на ринку. Якщо купувати ксилол у мінімальній фасовці, то ціна за 1 літр зазвичай  буде більшою ніж при оптовій закупці.

Наша компанія пропонує ксилол, ортоксилол європейського виробництва.