Застосування і основні властивості ксилолу

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА СКЛАД РОЗЧИННИКА КСИЛОЛ

Нафтовий  ксилол є ароматичним вуглеводнем. Така хімічна структура цієї речовини говорить про те, що він може швидко випаровуватися в повітрі, а також швидко вступає у реакцію з іншими речовинами.
Нафтовий ксилол, що  виробляється згідно ГОСТ 9410-78, у своєму складі він має три ізомери. Вони знаходяться в однаковій кількості, але володіють різномими властивостями. У склад нафтового ксилола входять:

• ортоксилол,
• параксилол,
• метаксилол.

Такий особливий склад  ксилолу, виготовленого за ГОСТ 9410, робить цю речовину універсальною у застосуванні. Її  використовують при виробництві і розчиненні фарб і лаків.

Ортоксилол у своєму складі містить речовини, які здатні швидко розчиняти лаки або краски. Параксилол складається з  кислоти, що дозволяє швидко вступати в реакцію з жирами. Це ізомер нафтового ксилолу, створений для боротьби з жиром. Метаксилол виступає хімічною речовиною, яка здатна швидко взаємодіяти з реагентами.

ДЕ ВИКОРИСТОВУЮТЬ КСИЛОЛ

Як розчинник ксилол використовують в поліграфічній, гумовій та шкіряній промисловостях. Ксилол також використовується в якості засобу для чищення для сталі, для кремнієвих пластин і мікросхем. Ксилол нафтовий є складовою частиною багатьох номерних розчинників.  Його використовують для розведення і виробництва багатьох лакофарбових матеріалів (ЛФМ) і мастик, ЛФМ на масляній основі, краскок, лаків, епоксидної смоли, клеїв і синтетичних емалей. Це також універсальний засіб для розчинення смол і пластмаси. У промисловості використовується в процесах виготовлення кремнійорганічніх полімерів.

ТЕХНІКА БЕЗПЕКИ ПРИ РАБОТІ З РОЗЧИННИКОМ

Так як дана речовина вважається особливо токсичною, тому роботи з  нафтовим ксилолом необхідно здійснювати в респіраторі. Небезпечні випари можуть з’являтися навіть при мінусовій температурі. Якщо людина вдихне випари ксилолу то в неї можливі такі симптоми:

• головний біль,
• втрата свідомості,
• тошнота,
• рвота,
• загальна слабкість.

Усі роботи з нафтовим ксилолом  необхідно проводити на свіжому повітрі. Якщо людина починає почувати слабість то її необхідно терміново вивести з приміщення.

КСИЛОЛ НАФТОВИЙ ЦІНА

Ціна  ксилолу за 1 тонну на оптовому ринку залежить від багатьох факторів та може коливатися залежно від попиту на ринку. Якщо купувати ксилол у мінімальній фасовці, то ціна за 1 літр зазвичай  буде більшою ніж при оптовій закупці.

Наша компанія пропонує ксилол, ортоксилол європейського виробництва.