Огляд імпортних розчинників

Світовий ринок розчинників для лакофарбових матеріалів становить понад 15 млн. т / рік, з них 6.4 млн. т /рік припадає на частку вуглеводневих розчинників. Основними зарубіжними фірмами, що випускають розчинники, є: Dow Chemical, Eastman Chemical Co., Shell Chemical Co., Union Carbaid, AKSO. В основному це великі фірми США, що мають філії в Європі та інших країнах світу, що виробляють відому номенклатуру розчинників для лакофарбової промисловості.

Світова ємність ринку розчинників до 2019 року повинна досягти 33 мільярдів доларів. Їх споживання збільшується приблизно по 2,5% на рік. Цей показник перевищує темпи зростання світової економіки. Найбільш часто використовуються в розчинниках спирти, такі як етанол, н-бутанол, ізопропанол і метанол. Попит на розчинники для автомобільної промисловості буде залежати від популярності хладагентов і антифризів.

Органічні розчинники для ЛФМ втрачають популярність в країнах Європи і Північної Америки. Однак вони широко застосовуються для виробництва фарб, покриттів і клеїв в усьому іншому світі. Динамічний розвиток економіки в таких країнах як Китай, Індія, Бразилія сприятиме зростанню попиту на розчинники. Зараз близько 39% світового споживання припадає на Азіатсько-Тихоокеанський регіон.

Нафтові розчинники з різним вмістом ароматичних складових, що відносяться до класу бензинів, лише сирої нафти, гасу, випускають фірми Exxon Chemical (США) під маркою Solvesso і Shell Chemical Co. (Нідерланди) під маркою Shell Cyclosol.

Затвердження більш жорстких вимог з охорони навколишнього середовища привело до розробки і освоєння нових, менш токсичних, видів розчинників.

Фірма Dow Chemical розробила серію низькотоксичні розчинників на основі пропіленгліколю (дипропіленгліколь і трипропіленгліколь) під маркою Dowanol P. Ці розчинники застосовуються в ЛФМ з високим сухим залишком і в вододисперсійних фарбах.

Актуальним питанням є зниження рівня викиду летючих органічних розчинників (ЛОС) в навколишнє середовище. З цією метою фірмою unijn Carbide випускаються розчинники ЄЄР, етерів бутил- і пентілпропінати марки Ucar для заміни традиційних складних ефірів (наприклад, бутилацетата).

Особливо важливим є заміна хлорованих вуглеводнів. З цією метою фірмою Chemoxy International розроблені розчинники Extasol і Coasol. Вони представляють суміш рафінованих діметілового н діізобутілових ефірів адипінової, глутаровой і бурштинової кислот. При введенні цих розчинників замість ацетону знижується рівень емісії ЛОС в разі Сoasol на 90%, Extasol – на 80%. Вони мають високу температуру спалаху – понад 100 ° С і практично безпечні при зберіганні. Ефективні при використанні в змивки.

Фірма Occidental Chemical розробила розчинник n-хлорбензотріфторід марки Oxsol-100, який не володіє фотохімічної активністю і не забруднює атмосферу.

У США набули поширення оксоацетати, що випускаються під маркою Exxate (Exxate 600 і Exxate 700), Вони являють собою гексіл- і гептілацетатние розчинники, що володіють зниженою токсичністю і успішно замінюють ацетон і ацетатні розчинники, що поліпшують блиск, ударостійкість покриттів і здатність наноситися в електростатичному полі. Збільшують тривалість зберігання поліуретанових матеріалів отверждаємих вологою повітря.

Фірма Shell освоїла, виробництво простих ефірів гліколів марок Oxitol, Proxitol, Dioxitol. Такі розчинники широко відомі в промисловості завдяки поєднанню наступних властивостей:

1) висока растворяющая здатність;

2) чудова змішуваність як з водою, так і з вуглеводневими розчинниками

3) відносно низька летючість;

4) хороша сумісність з різними розчинниками.

Завдяки високій полярності Oxitol-ів і Proxitol-ів їх суміші з уайт-спіритом можуть замінювати сумішеві розчинники багатокомпонентного складу (%), наприклад суміш: n-Butyl Oxitol (46%), уайт-спірит (54%) замінює наступний склад розчинників ( %): ацетон (8), МЕК (2), пропанол-2 (15), н-6утілацетат (10), толуол (65).

 

Ми пропонуємо: