Небезпека при отруєнні розчинниками

Розчинник – це хімічної речовина, яке використовується не тільки для розведення лаків і фарб, але і для знежирення поверхонь. Недотримання техніки безпеки і недбале поводження провокує потрапляння розчинника всередину організму, в результаті чого може виникнути токсичне отруєння.

Отруєння органічними розчинниками може бути дуже сильним, а в деяких випадках це призводить до тривалої непрацездатності і навіть до смерті. Як же попередити себе від отруєння цією будівельною хімією? І що робити, коли отруєння вже сталося?

Як відбувається отруєння?

Всім відомо, що розчинник – це досить небезпечна токсична речовина. Він володіє летючими властивостями, тобто насичує повітря і дуже легко випаровується. У разі потрапляння в людський організм розчинник здатний викликати сильне отруєння. Існує кілька шляхів проникнення цієї хімічної речовини в людську кров:

  • Розчинник може потрапити через шлунок, після чого він просувається по всьому травному тракту, легко всмоктується і потрапляє в кров’яні судини. Протікаючи разом з кров’ю, отруйні речовини швидко розносяться по всьому тілу, потрапляючи в нервові волокна, мозок, серце, а також в різні м’які тканини. При цьому спостерігаються дуже серйозні ураження печінки, оскільки вона акумулює величезну кількість отруйних речовин. У потерпілого можуть виникати судоми, це пов’язано з ураженням нервової системи і рухового апарату.

 

  • Через легені можливе отруєння парами будь-якого летючого розчинника. Вони досить швидко насичують повітря і проникають всередину  разом з диханням. З легенів отрута без зайвих труднощів відразу ж потрапляє в кров. Отруєння через дихальні шляхи вважається найсильнішим і швидким. Через кілька хвилин токсичні речовини циркулюють по судинах людини, проникаючи в усі внутрішні органи. Якщо ж загальна кількість вдихуваного розчинника було не дуже великою, то виникає тільки сильний головний біль, без складніших наслідків. У разі збільшення кількості отруйних речовин, формуються симптоми сп’яніння, а в деяких випадках виникають галюцинації. Подальші підвищення кількості вдихання парів розчинника призведе до дуже серйозних порушень в роботі мозку, центральної нервової системи і серця. А це може викликати навіть смерть.

 

  • Через шкіру. Такий тип отруєння настає в разі роботи з розчинником без засобів захисту. Токсичні речовини проникають в кров через шкіру, тим самим викликаючи отруєння внутрішніх органів. Найчастіше площа шкірних покривів, що контактують з розчинником, невелика. Отже, таке отруєння дуже рідко буває сильним.

 

  • Проковтування навіть незначної кількості розчинника найчастіше викликає блювоту, а також задуху і кашель. У разі отруєння парами розчинника – слабкість і головний біль вважаються основними симптомами. При поширенні отруйних речовин по органах, у потерпілого спостерігаються судоми. Можлива втрата свідомості. У будь-якому випадку, людині, який отруївся розчинником потрібна невідкладна перша допомога.

Перша допомога при отруєнні розчинником

Перше, що потрібно зробити – це винести людини із зони впливу парів (в разі отруєння парами) або ж викликати блювоту (при отруєнні через шлунок). Потерпілому слід дати випити 2-3 л води і натиснути на корінь язика. Після цього потрібно викликати швидку допомогу, оскільки токсичність будь-якого розчинника досить велика, швидкість поширення і всмоктування в організм також дуже висока, тому подальше виведення отрути вимагає професійної медичної допомоги.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *