Матеріали для дорожньої розмітки

Розмітка дороги – є важливим елементом організації проїжджої частини. Вона регулює напрямок транспортних потоків, пішоходів та інших учасників дорожнього руху, сприяє збільшенню пропускної спроможності дороги.
Для нанесення дорожньої розмітки застосовують різні матеріали:

  • спеціальні стійкі фарби для дорожньої розмітки
  • термопластики
  • спрей-пластики
  • термопластичні стрічки
  • холодні пластики
  • керамічну і клінкерну бруківку
  • порцелянову крихту, штучні форми з білого полімеро- або цементобетону
  • кольоровий асфальтобетон

Однак найбільшу частку в загальному обсязі застосовуваних для цієї мети матеріалів складають фарби і пластики.

Маркувальні дорожні лакофарбові матеріали розрізняються не тільки за хімічним складом, але також і по технології нанесення і тривалості служби розмітки.
Але саме хімічний склад визначає як технологію нанесення, так і довговічність розмітки. Як правило, маркувальний матеріал – складна система, що містить від 4 до 6 і більше компонентів, в числі яких – пігмент, наповнювачі, полімери, пластифікатори, спеціальні добавки, розчинники.

За технологією нанесення маркувальні матеріали можна розділити на два класи.

– Це матеріали, які використовують для нанесення дорожньої розмітки в холодному стані при температурі навколишнього повітря. До них відносяться фарби і емалі на органічних розчинниках, водно-дисперсійні фарби, холодні пластики.

– Та матеріали, які наносять на покриття автодороги гарячим способом (використовуючи  нагріті до температури 180-220 °С), відносяться термопластики, спрей-пластики, а також термопластичні стрічки, приклеюються до асфальту за допомогою газового пальника. Температура повітря і покриття при нанесенні розмітки цими матеріалами повинна бути в інтервалі 5-35 ° С.

Фарби та емалі застосовують для вертикальної і горизонтальної розмітки. Залежно від складу і експлуатаційного навантаження вони можуть забезпечити термін служби горизонтальної розмітки від одного сезону до одного року. Великою перевагою фарб і емалей є зручна і безпечна технологія застосування.

Холодні пластики використовують для нанесення розмітки в місцях найбільшого зносу (наприклад, на пішохідних переходах). Вони забезпечують термін служби протягом 2-х і більше років.

 

Ми пропонуємо:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *