Дихлорметан фізико-хімічні особливості і сфери застосування

Дихлорметан – це синтетична хімічна речовина, яка створена руками людини. Вона не зустрічається в природі. На зовнішній вигляд являє прозору рідину. Відмінною особливістю цієї речовини вважається наявність солодкуватого запаху, що нагадує хлороформ. Хімічна формула дихлорметану CH2Cl2. У хімічній промисловості ця речовина має декілька назв: метилен хлористий, метиленхлорид або дихлорметан.

Метиленхлорид замовити оптом

Дихлорметан виготовляють у вигляді органічної речовини, яка здатна запалюватися і вибухати. Ця хімічна сполука не вступає в реакції з водним середовищем, але здатна розчиняти безліч інших органічних речовин.

Хлористий метилен або дихлорметан вперше був відкритий в 1840 році. У той час його отримали в результаті витримки суміші з хлору і метилу. Сучасні хімічні компанії виготовляють дихлорметан шляхом хлорування метану хлором. В результаті цієї реакції хіміки отримують велику кількість різних хлоровмісних речовин, серед яких в чистому вигляді присутній і метиленхлорид.

Застосування дихлорметану обумовлено його здатністю розчиняти різні органічні речовини. Його також вводять в склади пінополіуретану в якості піноутворюючої речовини. Дихлорметан як розчинник використовують в: 

• виробництві різних полімерів,
• будівельній сфері,
• текстильної промисловості,
• виробництві фарб і лаків,
• харчової промисловості.

Метиленхлорид є незамінною хімічною речовиною, яка допомагає в процесі екстрагування. Дихлорметан застосовують в процесі виготовлення чаю і кави, в пивоварінні. Також ця хімічна сполука бере участь в процесі виробництва різних ароматизаторів, які використовують для морозива, напоїв, цукерок, різних фруктових джемів і наповнювачів. Дихлорметан застосовують як розчинник жирових з’єднань в процесі обробки екзотичних фруктів.

Метиленхлорид або дихлорметан використовують в процесі відбору проб води. З його допомогою проводять аналіз води на наявність токсичних речовин, нітритів і нітратів, кислот, важких металів і т.д.

У будівельній сфері дихлорметан допомагає видалити жирову плівку з бетону, кераміки, бітуму. Він розчиняє смоли і знежирює металеві конструкції. Також властивості дихлорметану знайшли своє застосування в процесі виробництва поролонових матеріалів. Ця хімічна речовина застосовується в процесі спінювання низбкоплотних поролонів.

Також метилен хлористий  здатний до склеювання різних пластиків:
• полістиролу
• оргскла
• полікарбонатів
• АБС-полімерів.

Дихлорметан почали застосовувати у фармацевтичній сфері. З його допомогою виробляють синтез аскорбінової кислоти.

Цю речовину використовують у процесі виробництва кіноплівок. Дихлорметан сприяє моментальному застиганню різних пластмасових сумішей. З недавнього часу цю речовину стали використовувати в процесі виробництва парфумів. У сільському господарстві дихлорметан входить до складу деяких пестицидів і фумігантів. Його додають в деякі плівки.

Широке застосування дихлорметану обумовлено його доступною ціною і простотою виробництва. Його цінують в різних сферах виробництва за здатність до розчинення різних жирів і кислот, просте застосування і видалення з оброблюваних поверхонь.

 

Група компаній “TOPхім” прпонує Метилен хлористий європейського виробництва з доставкою по Україні.

 

Подробнее по телефону

+38067 676 4541