Де використовують грунтовку ГФ-021

Як і будь-яка грунтовка ГФ-021 призначена для  захисту металу від корозії. Вона підходить для першої обробки  металевих поверхонь. Однак з цим грунтом можна покрити також дерево, фанеру, листи ДСП і МДФ та навіть пластик. На ці матеріали ГФ 021 лягає рівномірним і однорідним шаром.

Згідно норм грунтовка ГФ 021 повинна бути червоно-коричневою (відтінки кольорів не підлягають стандартизації), проте виробники виробляюють і грунтовку іншого кольору. Зокрема білий, світло-сірий, сірий, чорний. Таке покриття робиться по ТУ, які кожен підприємство встановлює самостійно. Тому, щоб не отримати в обмін на якісний ЛКМ не дуже хороший продукт, постарайтеся придбати сертифіковану продукцію відомих виробників.

Грунтовка є доброб основою  практично для будь-якого лакокофарбового  покриття. Проте, перш ніж його наносити потрібно, щоб ГФ-021 повністю висохла, інакше “чистовое покриття може “зваритися”. Розхід складає 90-110 г/м2. Засохшу ГФ 021 можна розвести уайт-спирітом.Для нанесення грунту можна використовувати краскопульт, пензлики або валики. Поверхні з металу перед  нанесенням обов’язково необхідно підготувати. Для цього потрібно зняти іржу, почистити від пилу та обезжирити розчинником. Якщо потрібно погрунтувати дерев’яну поверхню, то її попередньо обов’язково потрібно висушити.  При відкриванні ємкостей з грунтовкою на поверхні може виявитися щільна плівка, яку потрібно обов’язково видалити.

Так як,  ГФ-021 має досить різкий запах, роботи з нею слід виконувати  в добре провітрюваних приміщеннях або на відкритому повітрі при температурі не нижче 5 ° С.

Після нанесенння і  висихання, поверхня стає матовою. Якщо для нанесення подальшого покриття поверхню потрібно посилити, то для цього можна використати наждачний папір із зернистістю P600 або P800. Після такої обробки загрунтована поверхня стає дуже гладкою, тому наступні шари будь-яких лакофарбових покриттів лягають дуже добре.

Незважаючи на свою невисоку ціну ГФ-021 не є гіршою  від закордонних  аналогів, саме тому вона штроко застосовуюється.
Однак є і недоліки. Таку грунтовку не можна використовувати як закріплювач для сипучих матеріалів, оскільки вона покриває поверхню тільки згори і не проникає в глибокі шари. Тому, якщо вихідне покриття не міцне, то потрібно використовувати проникаючий грунт.

Ще одним недоліком ГФ 021 є великий час висихання. Повне формування якісних властивостей при температурі (20±2)°С та відносній вологості (65±5)% 4 доби.

Термін служби первинного матеріалу, зробленого будь-яким виробником, становить не більше пів року, протягом якого тару з грунтовкою  потрібно тримати щільно закритою та не допускати попадання сонячних променів.

Купити ГФ-021 ТМ TOPхім

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *