Вплив розчинника на корозію металів

Різні види корозійного ураження металів призводять до відчутних економічних втрат для будь-якого підприємства та країни вцілому. Саме тому, слід звернути увагу на вплив розчинників, що додаються у лакофарбові матеріали на корозію металів.

В ході розробки хімічних складів для знежирення чи розведення лакофарбових матеріалів потрібно обов’язково знати корозійну активність використовуваних розчинників при їх впливі на поверхню металів.

Показник корозійної активності розчинників можна визначити наявністю в них активних сірковмісних сполук (сірководню, меркаптанів), нафтенових кислот, лугів і водорозчинних кислот. Наприклад, коли ви вирішили купити розчинник Р 12, то досить буде подивитися на його склад, щоб стало зрозуміло наскільки агресивно він впливає на поверхню металів.

Причина корозійної дії багатьох органічних розчинників (наприклад, хлорованих вуглеводнів, диметилформаміду) – це наявність в них достатньої кількості вологи. Таким чином, присутність води в диметилформаміді призводить до гідролізу розчинника з активним утворенням корозійно-активної мурашиної кислоти. Трихлоретилен, що містить деяку кількість води  в ході нагрівання і під впливом повітря розкладається з виділенням фосгену і хлороводню або хлорангидриду дихлороцтової кислоти. Щоб запобігти розкладанню в речовину додають триетаноламін з розрахунку від 30 до 150 грам на 1 тонну розчинника. Мідь, алюміній, залізо, цинк – це ті метали, які грають роль каталізаторів розкладання трихлоретилену при наявності вологи. Сухий трихлоретилен не здатний викликати корозію сплавів і металів навіть при кипінні.

Швидкість корозії може зростати при забрудненні розчинників каталізаторами. Наприклад, при попаданні в хлороформ домішок пятіоксіда сурми і хлору корозійний процес прискорюється в 7-8 разів.

Про дію розчинників на вуглецеві сталі можна судити за даними, наведеними в таблиці:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *