Використання розчинників для обезжирювання поверхонь

Перед виконанням якісного фарбування чи ґрунтування будь-якої поверхні спочатку її потрібно обезжирити. Для цього можна використати розчинники для знежирення поверхонь. Розчинник сприяє розчиненню і видалення різних забруднень: масляних і жирових речовин,  залишків полірування, шліфування і т.п.

Для знежирення використовують розчинники, їх суміші, емульсії розріджувачів, а також водні миючі розчини кислотного та лужного типу. Вибір речовини для знежирення безпосередньо залежить від характеру забруднень і виду подальшої обробки поверхні виробу. Наприклад, якщо після знежирення виконується обробка виробу у водному розчині (фосфатування) або ж нанесення водорозчинних ЛФМ, то для знежирення найкраще використовувати лужні водні склади. В інших випадках для знежирення застосовують органічні розчинники.

Кожен органічний розчинник, що застосовується для знежирення повинен мати високу розчиняючу здатність і хімічну стабільність, повинен бути легколетучим, придатним для регенерації  і безпечним в ході роботи. За розчиняючою здатністю розчинники поділяють на такі групи:

 

  1. Нафтові розчинники – це розчинники, які мають низьку розчиняючу здатність.
  2. Ароматичні вуглеводні, складні ефіри і спирти – мають середню розчиняючу здатність.
  3. Хлоровані вуглеводні – мають високу розчиняючу здатність.

Головні переваги нафтових розчинників – це дешевизна, доступність і низька токсичність, тому вони активно застосовуються для холодного знежирення виробів великих габаритів. У більшості випадків знежирення таких поверхонь виконується шляхом протирання ганчіркою, змоченою в бензині або уайт-спіриті. Розчинники відмінно видаляють відпрацьовані і свіжі мінеральні масла, консистентні мастила і масла.
Основний недолік нафтових розчинників – це горючість, тому їх дуже часто замінюють хлоровані вуглеводні або багатокомпонентні розчинники марки 647, 648.
З групи хлорованих вуглеводнів для знежирення використовують три- і тетрахлоретнлен і метиленхлорид. Основною перевагою цих  розчинників  є можливість їх регенерації за допомогою методу перегонки. Трихлоретилен часто застосовується для знежирення поверхонь чорних металів. Неприпустимо знежирювати даними розчинником вироби з алюмінію, оскільки можливе утворення вибухонебезпечних сумішей. Також не можна знежирювати деталі, змочені емульсії і водний розчин, так як може утворитися нерозчинний клейка маса.
Для більшої стабілізації складу, в трихлоретилен додають феноли, аміни, гідразони в кількості до 0,1%. Такі стабілізатори можна застосовувати і для інших типів хлорованих вуглеводнів, наприклад, для тетрахлоретилену.
Тетрахлоретилен застосовується для знежирення поверхонь з алюмінію або його сплавів. Він більш стійкий до розкладання, ніж трихлоретилен.

 

 Ми пропонуємо:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *