Історія створення уайт-спіриту

Історія створення першого уайт спіриту відноситься до початку активного крекінгу нафти американськими промисловцями.

У своїх перегінних кубах вони спочатку отримували тільки грубі з’єднання вуглеводнів, багаті сіркою і домішками. Однак на зорі двадцятого століття вони створили перегінні колони, в яких розкладання киплячої нафти відбувалося без доступу повітря. Нафта в крекінгових колонах на різних висотах кипіла при різній температурі, в результаті чого виходили різні суміші вуглеводнів з різними властивостями.

Головним напрямком пошуку для нафтопромисловців того часу було отримання освітлювального гасу, технічного гасу і різних бензинів. Гас був потрібним на освітлення вулиць і заправки двигунів тракторів, а бензином стали заправляти автомобілі та електричні генератори. В подальшому, у промисловців з’явилася необхідність в авіаційному гасі, який повинен бути без домішок, і мати високу температуру згоряння. Ось під час пошуку такого гасу було отримано речовину, зовні схожу на нього, але з іншими властивостями – по-перше, вона не хотіла спалахувати і швидко горіти, по-друге, воно не виділяла необхідної температури при згорянні.

Засмучені промисловці назвали його уайт спірит, тобто білий спирт, так як він був схожий хімічними властивостями на метиловий спирт. У ті часи свято вірили, що з нафти можна виробляти все, включаючи продукти харчування і питні спирти. Версію про те, що назва перекладається як «білий дух», придумали пізніше романтично налаштовані схильні до містицизму люди не американського походження.

Отруєння метиловим спиртом, а разом з ним і уайт спіритом на початку двадцятого століття відбувалося не менше, ніж на початку двадцять першого століття.  Уайт спірит, при вживанні всередину, виробляє, сильний хімічний опік стінок шлунка, і якщо моментально НЕ промити шлунок великою кількістю води, наслідки для людини будуть катастрофічними.

«Білий спирт» володів унікальними властивостями розчиняти жирові з’єднання на будь-яких поверхнях, що негайно було прийнято на озброєння промисловцями усього світу. Особливо добре уайт спірит очищає поверхні перед ґрунтуванням або забарвленням. До головних його недоліків відноситься велика кількість пахучих складових, які відразу виробляють неприємний запах. Цей запах довго зберігається, навіть після висихання пофарбованої поверхні, тому в подальшому, в усьому світі було прийнято рішення додавати до складу уайт спіритів невеликі кількості пахучих речовин.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *