Як отримують і де застосовують сольвент

Сольвент це розчинник, що складається з суміші вуглеводнів. В перекладі з латинської  сольвент означає “розчинник”. Одержують сольвент шляхом піролізу нафтової сировини або при ректифікації бензольних фракцій коксохімічного виробництва. Отже, всього існує два види сольвенту – нафтовий і кам’яновугільний. Слід зазначити, що вони нічим не відрізняються один від одного, тому є повністю взаємозамінними.

Сольвент як похідна нафтопереробки отримується в умовах нагрівання нафти до високої температури.  Таким чином  утворюються пари різноманітних вуглеводнів. Ці пари діляться на фракції, які відрізняються точками кипіння. При різних точках кипіння формуються різні хімічні суміші. Точка кипіння – це критична температура, при якій часткові випаровування нафти перетворюються в розчинники.  Для прикладу,  різниця між уайт-спіритом і сольвентом в тому, що перший утворюється при більш високій температурі, а другий – при більш низькій. Тому на різних етапах кипіння і виходять різні розчинники. Якщо температура кипіння не надто висока, то виходять більш леткі випаровування. Наприклад, сольвент випаровується швидко. Уайт-спірит має відношення до фракції, точка кипіння якої більш висока, а, отже, він містить більш важкі речовини.  Саме тому, його використовують як розчинник для швидковисихаючих фарб. Завдяки властивості швидко випаровуватися він сприяє швидкому висиханню фарб. Невеликий вміст масляних речовин в сольвенті робить фарбу глянцевою і досить легкою.


Сольвент це – рідка речовина, яка володіє жовтуватим відтінком або зовсім безбарвна, має характерний різкий запах. Вважається, що сольвент дуже високої якості повинен відрізнятися невеликими вкрапленнями фенолів і сірки. Існує сольвент вищого і першого сорту.
Використовують сольвент урізних сферах людської діяльності, зокрема:
При будівельно-ремонтних роботах, в якості розчинника алкідних, масляних нафтополімерних ЛФМ.
В якості промивної рідини в машинобудівному виробництві.
В ході виробництва друкованої продукції, а саме зовнішньої реклами. Саме сольвентна фарба вважається найбільш стійкою до несприятливих кліматичних умов.
Органічні багатокомпонентні розчинники дуже часто мають в своєму складі невелику частку сольвенту.
На дачній ділянці і в побуті в якості універсального інсектицидного засобу від комах без наявності шкідливого впливу на плоди і рослини. Однак не потрібно забувати про те, що овочі та фрукти перед вживанням потрібно промивати.

Попри всі переваги сольвент має і певні недоліки. Головною  з них є  висока токсичність і наркотична дія на людський організм. Вони на порядок більше ніж наприклад у  розчинника 646. Також речовина легко запалюється. Однак ці недоліки можна звести до мінімуму, якщо знати правила безпеки під час застосування сольвенту.

 

Компанія TOPхім пропонує сольвент ТМ TOPхім та ТМ TREND найвищої якості

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *