Як отримують бутилацетат?

Бутиловий ефір оцтової кислоти (бутилацетат) це  рідина з різким характерним запахом, більшість людей порівнює його з грушевим. Ефір – це органічна речовина, яка утворюється в ході взаємодії кислот і спиртів.
Отримують бутилацетат, також як етилацетат і метилацетат,   при взаємодії оцтової кислоти зі бутиловим спиртом.

Однак процеси бутилацетатного виробництва мають  свої особливості, зумовлені малою розчинністю бутилацетату в воді (0,6%), високою температурою кипіння як в чистому вигляді (126,2 °С), так і в азеотропній суміші з водою (90,2 °С),  а також підвищеним вмістом води в цій суміші (28,9%) і ще більшим вмістом в потрійній суміші: бутилацетат – бутиловий спирт – вода (37,3%). Бутанол також кипить при більш високій температурі (117,7 ° С), ніж етанол, і утворює азеотропну суміш з дуже великою кількістю води (42,5%).

При використанні в якості сировини чистих сортів оцтової кислоти і бутанолу етерифікацію здійснюють безперервним способом. Каталізатором служать сірчана кислота або ж іонообмінні смоли. При етерифікації з сірчаною кислотою створюють в зоні реакції надлишок або оцтової кислоти, або бутанолу, а з іонообмінними смолами – надлишок оцтової  кислоти.

Бутилацетат є одним з найбільш поширених розчинників при виробництві  та використанні лакофарбових матеріалів. Розчиняє масла, ефіри целюлози, хлоркаучук, жири, вінілові полімери, карбіольні смоли та інше. Крім цього, Н-бутилацетат входить до складу фруктових есенцій, парфумерних композицій, використовується як дубильні речовини в шкіряній промисловості. Входить до складу багатьох  розчинників.

 

TOPхім Group пропонує Бутилацетат  європейського виробництва.
Співпраця з нашою компанією буде вигідною як для роздрібних продавців розчинників, так і для великих споживачів даної продукції.

Детальніше за телефоном

+38 (067) 676-45-41