Що таке бутилацетат?

Бутилацетат –  найбільш популярний розчинник у лакофарбовій промисловості. Це безбарвна або злегка жовтувата рідина, яку легко впізнати по приємному фруктовому запаху. Практично не розчиняється у воді. Бутилацетат це –  хімічно активна рідина, яка характеризується приємним запахом, але тільки в невеликих концентраціях. Якщо ж концентрація речовини буде досить високою, тоді запах стає різким і дратівливим для слизової оболонки і очей. Хімічна формула бутилацетата – C6H12O2.  Отримують розчинник шляхом етерифікації оцтової кислоти бутанолом в присутності кислоти H2SO4 при температурі 100-110 ° С за безперервною технологією.

 

 Якщо виробник дотримується всіх стандартів при виробництві бутилацетату, тоді ця речовина повинна мати такі основні  характеристики:

  • Рідина повинна бути прозорою і не мати домішок.
  • Концентрація основної речовини не менше ніж 99,0%.
  • Щільність 0,878-0,881кг / дм3 при температурі навколишнього середовища 20 градусів за Цельсієм.
  • Вміст води не більш ніж 0,02%.
  • Малярська маса бутилацетата – 116.16 г / моль.
  • Температура кипіння становить 126 ° C.
  • Іншими словами бутилацетат називають бутиловим ефіром оцтової кислоти. Бутилацетат слаборастворім в воді, змішується з рослинними оліями і органічними розчинниками. Структурна формула речовини представлена ​​нижче:

Бутилацетат широко використовують для отримання лакофарбових матеріалів, а також їх розведення. Однак це далеко не єдина сфера його застосування. Він  розчиняє жири, ефіри целюлози, масла, вінілові півмірки, хлоркаучук, карбіольние смоли та інші. Якщо додати бутилацетат разом з незначною кількістю бутилового спирту, то знижується ризик виникнення білих лакових плівок. Бутилацетат  входить до складу парфумерних композицій і фруктових есенцій. Широко застосовується у фармацевтичній промисловості для відділення більшості первинних субстанцій в ході виробництва антибіотиків.

Ми пропонуємо:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *