Сфери застосування ізопропилового спирту

Ізопропиловий спирт (ізопропанол) – це  хімічна речовина з формулою CH3CH (OH) CH3. Інша назва пропанол-2, ізопропанол або скорочено ІПС.

Ізопропанол – вторинний спирт аліфатичного ряду, що  може  утворювати різні ефіри, вступає в реакцію з активними металами, при конденсації з ароматичними сполуками отримують похідні, наприклад, ізопропилбензол. Добрий  розчинник і сам розчиняється в бензолі і ацетоні.  В будь-яких  пропорціях змішується з водою і органічними розчинниками, добре розчиняє натуральні і деякі синтетичні смоли, етилцелюлозу, полівініл бутирал, більшість масел. Не підходить для роботи з резинами і деякими пластиками.

Зовнішній вигляд  – рідина без кольору, з різким спиртовим запахом, більш різкішим, ніж запах етилового спирту. Температура замерзання: 89,5 ° С нижче нуля. Пари речовини легко змішуються з повітрям і при великій концентрації утворюють вибухонебезпечну суміш, тому працювати з ним слід в добре провітрюваних приміщеннях і тримати його подалі від відкритого вогню та нагрівальних приладів. Ізопропанол токсичний при вдиханні і вживанні всередину, може викликати роздратування шкіри, отруєння, аж до смертельного результату. Пари мають наркотичний вплив. Ізопропиловий спирт більш токсичний ніж  етилового, але і п’янить в десятки разів швидше, тому навіть невелика доза є смертельною для людини. опиняється просто не в змозі прийняти смертельну дозу.Основна сфера застосування ізопропанолу – в якості розчинника в промисловості, у побутовій хімії,  в парфумерії.

Найчастіше  ІПС використовують:
– В автомобільній промисловості. завдяки тому, що ізопропиловий спирт  замерзає при дуже низьких температурах. його використовують в антифризах, склоочисниках, додають в бензин.
– У медицині – в якості дезинфікуючого засобу ізопропіловий спирт (60-70% розчином просочують тампони і серветки, очищають руки).
– У фармакології використовують при аналізах за допомогою газової хроматографії.
– Для консервації органічних матеріалів (альтернатива формальдегіду), для збереження аналізів в медицині та біології.
– При отриманні інших реактивів в хімії. З ізопропанолу  в промислових масштабах отримують ацетон, ізопропилбензол.
– Ізопропіловий спирт як очищувач застосовується в електротехніці, електроніці, металургії, в меблевому і оптоволоконному виробництві.
– В побуті. Пропанол-2 менш токсичний, ніж більшість використовуваних в господарстві розчинників. З його допомогою виводять  плями, клей, масла, фарбу, бруд з тканин, паперу, дерев’яних, металевих і скляних поверхонь.

Компанія TOPхім пропонує Ізопропиловий спирт за ринковими цінами.  Всі деталі по телефонам вказаним в контактах.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *