Порівнюємо Cольвент та Уайт спирит

І сольвент, і уайт-спірит це два розчинники, з подібними властивостями, які виробляються в основному з сирої нафти шляхом її перегонки.
Без доступу кисню при температурі від 130 до 150° С відбувається випаровування вуглеводнів, з яких виробляють сольвент (розчинник).
При температурі від 155 до 200 °С випаровуються суміші вуглеводнів званих уайт спірит.

Ароматичні вуглеводні випаровуються з нафти при невисоких температурах і в сольвенті складають до 56% загальної маси. Маса таких вуглеводнів для уайт-спіриту не повинна перевищувати 16%.

Крім крекінгу нафти, виробництво сольвенту налагоджено при отриманні коксу з кам’яного вугілля, коли легкі ароматичні фракції вуглеводнів виділяються при нагріванні у вигляді коксового газу, збираються при проході через витяжну трубу, конденсуються, проходячи через охолоджувачі, і на виході виходять цілком придатні для вживання ксилол, толуол і сольвент. Такий коксовий газ містить до 60% легких ароматичних вуглеводнів. Завдяки більш високому вмісту ароматичних вуглеводнів, сольвент, на відміну уайт-спіриту, має більш різкий характерний запах, який досить швидко випаровується, однак, при тривалій роботі з сольвентом в закритому невентильованому приміщенні, він може викликати у людини головний біль і навіть галюцинації.

Зміст різних по летючості вуглеводнів надає обом розчинникам кілька різних властивостей:

– сольвент, може мати жовтуватий відтінок, уайт спірит – завжди прозорий

– сольвент висихає протягом 10-20 хвилин, уайт-спірит сохне протягом 1-2 годин

– сольвент надає фарбам глянцеву поверхню , а уайт робить фарбу матовою з додатковою плівкою по верху

– сольвент знайшов застосування не тільки для розведення фарб, він також активно застосовується для очищення металевих частин (в тому числі корпусів автомобілів) перед їх фарбуванням. Уайт спірит більш активно використовують виробники фарби і споживачі в домашньому побуті.

До подібних властивостей відносяться:

– здатність обох розчинників розчиняти масляні фарби і жири. Сольвент крім масляних фарб добре розчиняє нітро фарби.

– обидва розчинника застосовуються у виробництві гліфталевих, пентафталевих, алкідних і бітумних фарб і лаків, при знятті старих висохлих фарб і при видаленні жирових плям перед фарбуванням.

Через несильний запах і невелику швидкість висихання, більш активне застосування при виробництві фарб отримав Уайт спірит. За допомогою сольвентів розчиняють каучуки, бітуми і поліефіраміди. Іноді сольвент застосовується для отримання отрути від щурів і жуків, але це швидше виняток.

Обидва розчинника відносяться до пожежонебезпечних речовин з невисокою температурою спалаху, і обидва мають здатність накопичувати в собі статичну електрику, яке може викликати вибух. Щільність сольвенту більша за густину уайт-спіриту, і співвідносяться вони відповідно – 0,86 і 0,79.

 

 

Ми пропонуємо:

Сольвент Уайт-спірит

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *