Бутиловий ефір оцтової кислоти, або просто бутилацетат - це безбарвна рідина, що має приємний ефірний запах. Його розчинність в звичайній воді становить не більше 1%, однак він дуже добре розчиняється в органічних розчинниках. Отримують бутилацетат шляхом етерифікації оцтової кислоти з бутанолом. Завдяки своїм фізико-хімічним властивостям ця речовина використовується в багатьох галузях промисловості, а саме в якості розчинника полімерів, компонента харчових есенцій, екстрагента запашних речовин. Незважаючи на свої позитивні якості, бутилацетат має деяку токсичність, яка може завдати шкоди людському організму.

 На людину слабораздражаючу дію створює пар з концентрацією 2 г/м3 протягом 1 хвилини, а протягом 5 хвилин - 1 г/м3. У разі впливу 1,5 г/м3 можливі скарги на невелике подразнення горла і очей. Якщо бутилацетат отриманий з відходів виробництва то однохвилинний вплив розчину з концентрацією 10-50 мг/м3 не викликає ніякого ефекту. Однак речовина, отримане з кетону, при таких же концентраціях сильно дратує слизову оболонку. 

Розчинники (від латинського solvere, «послабити») - рідкі, тверді або газоподібні речовини, здатні розчиняти інші тверді, рідкі або газоподібні речовини, які розчиняються в певному обсязі розчинника при заданій температурі.

Основні вимоги безпечної роботи визначаються токсичними пожежонебезпечними властивостями розчинників і полягають в наступному:

  • не допускати появи імпульсів (джерел) займання (удар, тертя, іскріння електрообладнання, статична електрика, вторинні і первинні прояви блискавки, відкритий вогонь, куріння);
  • не допускати появи суміші вибухонебезпечних парів розчинників в повітрі (протоку, нещільності обладнання, випаровування з відкритих поверхонь, розриву апаратів, аварійні викиди, дихання резервуарів і ін.);
  • забезпечення безпечних гігієнічних і санітарних умов роботи;
  • правильне і своєчасне використання засобів індивідуального захисту і пожежогасіння;
  • вміння надавати своєчасну першу допомогу потерпілому при нещасних випадках

В процесі експлуатації різного типу обладнання в більшості галузей промисловості час від часу потрібно промивати та очищувати деталі механізмів.  Потрібно якісно забезпечити видалення нагару, жирів, мастил, інших органічних відкладень з поверхні вузлів або елементів верстатного, транспортного, виробничого та іншого обладнання. 

Залежно від застосовуваного типу технічного миючого засобу способи хімічної очистки деталей від олійно-жирових забруднень поділяються на два види:

Сольвент це розчинник, що складається з суміші вуглеводнів. В перекладі з латинської  сольвент означає "розчинник". Одержують сольвент шляхом піролізу нафтової сировини або при ректифікації бензольних фракцій коксохімічного виробництва. Отже, всього існує два види сольвенту - нафтовий і кам'яновугільний. Слід зазначити, що вони нічим не відрізняються один від одного, тому є повністю взаємозамінними.  

Способи оплати і доставки

Про компанію

  • Ми є виробником високоякісної хімпродукції.
  • Ми гарантуємо якість своєї продукції
  • Ми постійно розширюємо наш асортимент 

© TOPхім 2014-2017 Всі права застережено