Застосування розчинників в побуті

На виробництвах розчинники використовуються куди частіше, ніж в побуті, але все ж і тут вони мають місце. Адже, жоден ремонт не можна завершити без використання емалей, фарб, клею, лаків та інших матеріалів та  розчинників.

Застосовують їх нерідко у вигляді різних сумішей і множинних з’єднань, які чудово підходять для того, щоб розчиняти сухі речовини, знімати непотрібні шари фарб і лаків, згладжувати штрихи, прибирати нерівності і подряпини, позбавлятися від плям , крапель і потьоків. Крім того, щоб надати фарбам, емалями, лакам і грунтовкам необхідної для роботи в’язкості підбирають відповідний для цього розчинник. Ця рідина також допомагає очищати і полірувати поверхні різних робочих інструментів (шпателів, валиків, будівельних пістолетів, пульверизаторів і ін.)

Щоб безпомилково підібрати розчинник, який би повністю і найкращим чином очистив потрібну поверхню, необхідно знати його властивості і яка його реакція при нанесенні на конкретний матеріал. Тому слід акцентувати увагу на таких істотних моментах, як:

  • ступінь токсичності;
  • швидкість реакції при впливі на лаки та фарби;
  • легкість займання;
  • здатність не втрачати властивості при різній температурі.

Безумовно, вибір залежить і від цілей використання розчинника. Але якщо ж зробити його не зовсім просто, то можна скористатися будь-яким з універсальних розчинників, таких як уайт-спірит, Р-4, 650647 і 646, які вже давно добре відомі і перевірені часом.

Зазвичай саме ці види розчинників рекомендується купувати. Продаються вони практично у всіх господарських магазинах, проте якісний розчинник купити можна далеко не скрізь.
Тому слід шукати вже перевірених часом виробників.

Ми пропонуємо:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *