Де використовують етилацетат

Етилацетат оцтово-етиловий ефір, CH3COOC2H6 – безбарвна легколетуча рідина з приємним фруктовим запахом. Розчинник ефірів целюлози, синтетичних смол, хлор-каучуку, жирів, восків, компонентів фруктових есенцій, душистих речовин в парфумерії.

Використовується у виробничих процесах багатьох підприєств. Відсутність токсичності по відношенню до людини робить його дуже популярним і затребуваним.

Сфери застосування:

  • Етилацетат є розчинником. Він розчиняє ті ж полімери, що і ацетон, але етилацетат володіє однією явною перевагою: завдяки тому, що температура кипіння вище, його летючість набагато менша.
  • Не може без нього обійтися і друкована сфера. Речовина присутня в фарбах, а також з його допомогою чистять друковані плати.
  • Змішуючись зі спиртом, речовина бере участь у виробництві штучної шкіри. Використовують етилацетат і при виробництві засобів для манікюру і  догляду за нігтями.
  • Однак найбільш незвичною областю застосування етилацетату є харчова промисловість. Більш того, в складі тих чи інших продуктів ми стикаємося з ним досить часто. Харчова добавка Е1504 і етилацетат, як виявляється, – це одне і те ж. Добавка використовується для виробництва фруктової есенції, яка в свою чергу є в прохолодних напоях, лікерах та кондитерських коктейлях. Вельми несподівана сфера застосування для хімічної речовини, у якого деякі характеристики схожі з ацетоном.
  • Крім того, етилацетат використовується ще і при виготовленні бездимного пороху, кіно- і фотоплівок.
  • Він присутній навіть в отруті. Але не варто лякатися. Ці отрути виготовляються для певних лабораторних досліджень, які проводять на комах. Так що, люди можуть бути спокійні.

 

Тож з впевненістю можна сказати, що етилацетат – речовина практично універсально і незамінна.

 

Ми пропонуємо:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *