Вибір лаку для паркету

Який лак матиме найбільшу міцність для покриття паркету?

Найбільшу міцність мають лаки з двокомпонентною структурою. З усього різноманіття таких варіантів можна вибрати лак на водній чи  поліуретановій основі.

Що являє собою водний лак?

Склад, яким покривають паркет, різниться через наявність тих чи інших компонентів, якщо мова йде про водний варіант, то він вважається більш популярним. Відмінною особливістю його є повна відсутність запаху, що важливо для роботи в маленьких і житлових приміщеннях, а також швидкі терміни висихання, що актуально для квартир, де проживають люди. Вибираючи лак на водній основі, варто звернути увагу на двокомпонентний різновид, тому як він в кілька разів міцніше, і підлоги будуть служити не менше десяти років, без видимих ​​змін, навіть при частих вологих прибираннях.

Що говорить наявність поліуретану в складі лаку?

Поліуретан додають не в усі лаки, якими обробляють паркет. Якщо в лаку є поліуретановий компонент, це буде перевагою. Цей різновид лаків є найміцнішим серед всіх і має найшвидші терміни затвердіння до повного висихання.

Які ще є види лаки для паркету?

Алкідні і уретан-алкідні лаки – це покриття, вироблені на основі штучної смоли. Ця категорія найбільш затребувана через її непогані властивості і низьку вартості продукції. Придбати цю продукцію можна практично в будь-яких будівельних магазинах поруч з професійними варіантами, але самі по собі вони не є спеціалізованою хімією, яку рекомендують використовувати для паркету. Алкідні різновиди погано пручаються стиранню, різного роду пошкодженням і подряпинам, крім того, не дуже добре справляються з впливом хімічних речовин. Ще однією негативною рисою є сильний запах під час роботи. Час на висихання кожного шару набагато більший, ніж у більш дорогих аналогів і становить від 12 до 14 годин.

Глянцевий чи  матовий?

Ще однією характеристикою, по якій можна робити вибір складу для підлоги, це ступінь блиску лаку, який може бути: матовим, напівматовим і глянцевим. Підбираючи підходящий варіант потрібно орієнтуватися по тому, як буде виглядати готова поверхня після фарбування, або ж робити упор на свої особисті переваги. Основні характеристики паркетного лаку від відмінностей в ступені блиску не змінюються, так що на якісну складову це не впливає.

Група компаній TOPхім пропонує широкий вибір лаку для паркету, меблів та інших дерев’яних поверхонь від українських та європейських заводів виробників.