Классификация растворителей по степени горючести

Извините, этот техт доступен только в “Украинский”. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Всі хімічні речовини за ступенем горючості поділяються на горючі, важкогорючі і негорючі.
Горючі речовини поділяються на легкозаймисті та важконозаймисті. Більшість органічних розчинників, крім ряду галогеновмісних, відносяться до ЛЗР — легкозаймистих рідин, які поділяються на три розряди.

1 розряд

Особливо небезпечні легкозаймисті речовини. Температура спалаху розчинників цього розряду — від 18 ° С і буває нижче, в закритому тиглі, або нижче 13 ° С у відкритому тиглі. Типові представники легкозаймистих речовин — це ізопентан, гексан, циклогексан, бензини, петролейний ефір, діетиловий ефір, ацетон, тетрагідрофуран. Основна особливість таких розчинників — високий тиск насиченої пари при нормальній температурі. З цієї причини пари даних рідин в разі поганої герметичності судин можуть дуже легко поширюватися в повітрі на велику відстань від місця зберігання і миттєво спалахувати.

 

2 розряд

До другого розряду належать постійно небезпечні ЛЗР  з температурою спалаху в діапазоні від -17 до + 23 ° С в закритому тиглі або в відкритому тиглі від -12 до + 27 ° С. Відмінна риса таких рідин — це здатність їх випарів утворювати з повітрям займисту суміш при нормальній температурі. Також при цих умовах утворюється вибухонебезпечне середовище в пароповітряної фазі закритої посудини. Отже, ЛЗР 2-го розряду набагато небезпечніші, ніж ЛЗР 1-го, оскільки останні в закритих судинах при нормальній температурі утворюють концентрацію пару, яка лежить вище межі займання. До легкозаймистих розчинників 2-го розряду відносяться ізооктан, нафта, толуол, діетілкетон, метилетилкетон, етил і метил-ацетат, нижчі спирти.

3 розряд

До третього розряду належать  легкозаймисті рідини при високих температурах. Їх температура спалаху лежить в діапазоні 23-61 ° С в закритому тиглі або 27-66 ° С у відкритому тиглі. Концентрація, при якій пари цих розчинників можуть займатися в повітрі, утворюється виключно при підвищеній температурі. При нормальній температурі дані ЛЗР спалахують тільки при наявності джерела запалення. До легкозаймистою речовин 3-го розряду відносять бутилацетат, ксилол, скипидар, уайт-спірит, сольвент, амілацетат, циклогексанон.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *