Пожароопасность уайт-спирита

Извините, этот техт доступен только в “Украинский”. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Уайт-спірит використовують як розчинник при виготовленні плівкоутворюючих нафтових речовин,  для видалення жирів, мастильних матеріалів, шліфувальних і полірувальних паст, а також для для розчинення і розведення лакофарбових матеріалів.  Він має гарну розчинюючу здатність, досить високу температуру кипіння (150-200 ° С), меншу токсичність і більш низьку вибухо- і пожежонебезпеку в порівнянні з іншими нафтовими розчинниками.

За пожежонебезпечними параметрами уайт-спірит відноситься до 2 категорії легкозаймистих продуктів. Він самозаймається вже при 270 °С, і має температуруру спалаху 33°С), межа вибухонебезпечності  парів уайт-спіриту в суміші з повітрям 1,4-6,0%.  Тому в приміщенні, де знаходиться розчинник, не можна запалювати відкритий вогонь, а освітлення має бути невибухонебезпечним. Для вивітрювання парів Уайт спіриту досить загально механічної вентиляції.

Якщо необхідно розкрити тару з уайт-спіритом (ГОСТ 3134-78), то не можна використовувати інструменти, які можуть дати іскру. Скажімо, під час розтину залізної бочки використовувати електропилку по металу. Уайт спірит не можна переливати і перекачувати стиснене повітря. Розлитий розчинник збирається в окрему ємність, і далі місце розливу необхідно протерти сухою ганчіркою. При розливі на відкритому повітрі він засипається піском, який потрібно зібрати і утилізувати. Якщо  уайт-спірит загорівся, то його можна гасити будь-якими засобами пожежогасіння, окрім води.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *