Основные требования к эмали ПФ-115

Емаль ПФ-115 є надзвичайно універсальною і при цьому її вартість не висока. Висихає вона досить швидко, а запах вивітрюється в міру висихання. Саме тому цей вид емалі набув такого широкого застосування і використовується впродовд багатьох років.
Призначена для фарбування металевих, дерев’яних незабарвлених або раніше пофарбованих поверхонь, що піддаються атмосферним впливам та всередині приміщень.  Якщо застосовувати емаль ПФ-115  всередині приміщення, запах може вбиратися в стіни, меблі, текстиль. Тому, перед застосуванням фарби потрібно по максимум очистити приміщення від матеріалів, здатних вбирати запахи.

Якість емалі  ПФ-115 регламентується  державним стандартом ГОСТ 6465-76, відповідно до якого, покриття, що складається з 2-х шарів емалі (30-40 мкм), нанесене на підготовлену загрунтовану поверхню, в помірному і холодному кліматі зберігає захисні властивості не менше, ніж протягом 4-х років, а декоративні — не менше 1 року.

Відповідно до ГОСТ 6465-76 емаль ПФ-115 повинна мати наступні показники якості:  плівка має мати стійкість t  -50°С — +60°С; блиск покриття не менше 50% по фотоелектричному блискомірі, умовна в’язкість від 80 до 120 секунд по віскозиметрі ВЗ-4 (при меншому значенні в’язкості емаль незручно наносити пензлем, а при більшому потрібна додаткова витрата розчинника на зниження в’язкості для нанесення певним інструментом); масова частка нелетких речовин  57 —  70%, в залежності від кольору (важливий показник, який регулює кількість плівкоутворюючої речовини в емалі); ступінь розведення до робочої в’язкості 28-30 сек не більше 20%;  ступінь перетирання не більше 25 мікрон (максимальний розмір твердих частинок емалі — пігментів і наповнювачів); покриваність висушеної плівки в залежності від кольору складає 30-120 г /м.кв. (показник еквівалентний витраті емалі); час висихання не більше 24 години; еластичність плівки при вигині не більше 1 мм;  міцність плівки при ударі по приладу У-1 не менше 40 см (при падінні на пофарбовану поверхню вантажу масою 1 кг, з діаметром бойка 8мм, з висоти 40 см — покриття не має пошкоджень у вигляді розтріскування та зминання);  твердість покриття по маятниковому приладу ТМЛ (залежно від кольору) не менше 0,1-0,25 ; адгезія плівки не більше 1 бала (максимальний кількісний показник адгезії за умовною шкалою); стійкість покриття до статичного впливу води не менше 2 годин; стійкість покриття до статичного впливу 0,5% -го розчину миючого засобу не менше 15 годин. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *