Бутилацетат (бутиловий ефір оцтової кислоти) - безбарвна рідина з характерним запахом, що нагадує фруктовий (грушевий). Класичний представник складних ефірів. 

Ефіри - органічні речовини, що утворюються при взаємодії спиртів і кислот.
Прості ефіри, одержують з нижчих спиртів (одноатомних і двохатомних - диметиловий, діетиловий, дибутиловий і ін.).


Складні ж ефіри отримують найчастіше при нагріванні суміші спиртів з органічними і неорганічними кислотами разом  видаляючими воду засобами  - реакція етерифікації. (Спирт + кислота = ефір + вода). Ефіри, одержувані при взаємодії оцтової кислоти зі спиртами називаються ацетати - метилацетат, етилацетат, бутилацетат.

Всі ефіри практично нерозчинні в воді, але взаємодіють з водою, вступаючи в реакцію (гідроліз складних ефірів це зворотний процес етерифікації). В результаті утворюється рівноважна система - з одного боку ефір і вода, з іншого спирт і кислота. Хоча бутилацетат і не містить води, але через умови зберігання (конденсат в ємностях) або в складі сумішевих розчинників, де може бути присутня вода (це розчинник Р-646, Р-645, Р-649, Р-650 тобто практично всі розчинники в яких є спирти) бутилацетат, взаємодіючи з водою розпадається на свої вихідні компоненти - оцтову кислоту і бутиловий спирт. Саме тому в розчинниках, до складу яких входять ефіри, з часом підвищується кислотність.

Бутилацетат - розчиняє ефіри целюлози, масла, жири, хлоркаучук, вінілові полімери, карбінольні смоли і т.д. Практично все те саме, що і ацетон, метилацетат, етилацетат. За розчинюючої здатності слабкіше їх, але має дуже важливою перевагою - меншою летючість і токсичність. Додавання невеликої кількості бутилового спирту - підсилює розчиняють здатність бутилацетата.

Для виробництва бутилацетату застосовують технічну оцтову кислоту і бутанол синтетичний або відхід виробництва синтетичного каучуку (бутанол СК).


До 90% всього виробленого бутилацетату споживає лакофарбова промисловість (емалі, фарби, лаки, грунти, клеї). Об'єм, що залишився використовується у виробництві пластика і фармацевтики (антибіотики), харчової промисловості.

Група компаній TOPхім пропонує бутилацетат по прийнятній  ціні зі складу у Львові.  Можлива  доставка нашим транспортом по всій Україні, або самовивіз.

 

 

 

 

Способи оплати і доставки

Про компанію

  • Ми є виробником високоякісної хімпродукції.
  • Ми гарантуємо якість своєї продукції
  • Ми постійно розширюємо наш асортимент 

© TOPхім 2014-2017 Всі права застережено