Ці продукти є однокомпонентними або складовими системами летючих органічних рідин. Розчинники служать для розчинення плівкоутворювачів або для розведення готових розчинів.  Найпоширенішим розчинником в природі є звичайна вода, але в лакофарбовій промисловості цей розчинник використовується, в основному, у виробництві воднодісперсійних фарб, грунтовок і лаків. Серед розчинників для фарб, емалей і лаків набагато більш широкого поширення набули органічні розчинники.  
Розглянемо найбільш популярні типи органічних розчинників, що використовуються в хімічній промисловості. По хімічній природі їх можна розділити на наступні шість груп:

1) вуглеводневі - аліфатичні, аліциклічні, ароматичні, нафтові та терпенові;

2) кетони;

3) прості і складні ефіри;

4) спирти;

5) галогенові розчинники;

6) інші розчинники.

 

Вуглеводневі розчинники отримують при сухій перегонці дерева і кам'яного вугілля, з сланцевого бензину, з нафти і нафтового газу.

В даний час основним природним джерелом більшості вуглеводневих розчинників є нафта.

У ній, в основному, містяться парафінові, нафтенові і ароматичні вуглеводні. Залежно від типу нафти в ній переважає той чи інший клас вуглеводнів.

А ось фракції нафти, перегнані в широкому діапазоні температур, складаються з суміші вуглеводнів різного хімічної будови. 

Аліфатичні вуглеводні - в лакофарбовій промисловості знаходять застосування переважно парафіни.

За кордоном широке застосування знайшли ізопарафіни, так як вони практично не мають запаху (запах органічних розчинників обумовлений їх високою летючістю і відноситься до шкідливих факторів роботи з розчинниками). Ізопарафіни застосовуються для створення малотоксичних покриттів, в медицині при виробництві хірургічних шовних матеріалів і т. д.

Аліциклічні вуглеводні мають обмежене застосування у виробництві і технології нанесення лакофарбових покриттів, хоча і мають більш високу розчинюючої здатністю, ніж аліфатичні розчинники, і меншою токсичністю в порівнянні з ароматичними. Основним природним джерелом отримання цих розчинників є нафта.

Аліциклічні розчинники досить широко використовуються у виробництві синтетичних волокон, різанини, друкарських фарб.

Найбільше застосування в якості розчинника отримав циклогексан, який застосовується для розчинення етилцелюлози, масел і жирів, восків і каучуків.

Ароматичні вуглеводні - найбільш велика група вуглеводневих розчинників, що випускаються хімічною промисловістю.

В даний час ароматичні вуглеводні отримують переважно з нафтових фракцій методами каталітичного риформінгу і піролізу і, значно меншою мірою, при переробці кам'яного вугілля.

Вітчизняною промисловістю випускаються практично всі ароматичні розчинники.

Ароматичні розчинники володіють вищою розчинюючою здатністю в порівнянні з іншими вуглеводневими розчинниками і в якості складових компонентів входять в більшість сумішевих розчинників.

До ароматичних розчинників відносяться: бензол, толуол і ксилол, ізопропилбензол, сольвент, тетралін і декалін.

Нафтовими розчинниками прийнято вважати фракції нафти, одержувані в результаті перегонки і складаються з сумішей індивідуальних вуглеводнів (парафінових, нафтенових, ароматичних).

Для характеристики нафтових розчинників, що об'єднуються терміном "нефрас" (нафтовий розчинник), використовуються ознаки, що характеризують їх вуглеводневий і фракційний склади; останні ж визначають основні фізико-хімічні властивості розчинників.

Вказуються також і інші параметри, такі, наприклад, як температура спалаху.

Розрізняють такі типи нафтових розчинників по їх вуглеводневому складу:

Нефрас-С - розчинники змішаного складу, в яких присутні вуглеводні всіх груп (але не більше 50% масової частки вуглеводнів кожної з груп).

Нефрас-А - розчинники з переважанням аліфатичних вуглеводнів і зниженим вмістом ароматичних вуглеводнів (не більше 2,5%).

Нефрас-І - ізопарафінових розчинники.

Нефрас-П - парафінові, що містять більше 50% масової частки парафінових вуглеводнів.

Нефрас-Н - з переважанням нафтенових вуглеводнів.

Найважливішими експлуатаційними властивостями нафтових розчинників є:

- здатність розчиняти органічні сполуки;

- здатність видаляти органічні забруднення з поверхні металів;

- здатність швидко випаровуватися;

- здатність до мінімального утворення відкладень своїх компонентів;

- корозійна агресивність (визначається наявністю в розчинниках сірчистих сполук);

- стабільність якості нафтових розчинників, яка характеризується їх гарантійним терміном зберігання.

Прикладами нафтових розчинників є: бензини, уайт-спірит, гексанові і гептанові розчинники.

Терпенові вуглеводні є одним з давно відомих класів розчинників рослинного походження.

До них відносяться природні і синтетичні вуглеводні.

Терпени містяться в ефірних маслах квітів, листя різних рослин, в природних смолах (бальзами), в хвої і деревині хвойних дерев (сосни, ялини, ялиці, ялівцю, модрини).

До числа широко застосовуваних терпенових розчинників відносяться скипидар, дипентен, соснове масло (пайнойль), ізопропілтолуол.

Кетони є розчинниками більшості плівкоутворюючих речовин.

У лакофарбової промисловості застосовуються аліфатичні і циклічні кетони.

З аліфатичних граничних кетонів широко використовуються: ацетон, метилетилкетон, метилізобутилкетон, діізобутілкетон, діацетоновий спирт.

Основною перевагою аліфатичних кетонів є їх висока розчинна здатність і порівняно мала токсичність.

З циклічних кетонів знайшли застосування циклогексанон і метилциклогексанон.

 

Розчинники (від латинського solvere, «послабити») - рідкі, тверді або газоподібні речовини, здатні розчиняти інші тверді, рідкі або газоподібні речовини, які розчиняються в певному обсязі розчинника при заданій температурі.

Основні вимоги безпечної роботи визначаються токсичними пожежонебезпечними властивостями розчинників і полягають в наступному:

  • не допускати появи імпульсів (джерел) займання (удар, тертя, іскріння електрообладнання, статична електрика, вторинні і первинні прояви блискавки, відкритий вогонь, куріння);
  • не допускати появи суміші вибухонебезпечних парів розчинників в повітрі (протоку, нещільності обладнання, випаровування з відкритих поверхонь, розриву апаратів, аварійні викиди, дихання резервуарів і ін.);
  • забезпечення безпечних гігієнічних і санітарних умов роботи;
  • правильне і своєчасне використання засобів індивідуального захисту і пожежогасіння;
  • вміння надавати своєчасну першу допомогу потерпілому при нещасних випадках


Мало який ремонтний або будівельний процес, на певному етапі, обходиться без застосування захисної фарби. Багатьом може здаватися, що головне при виборі фарби – визначитися з кольором. Це далеко не відповідає дійсності, оскільки куди важливіше вибрати  покриття якепідійде для певної поверхні, що буде відповідати конкретним умовам подальшої експлуатації, забезпечить безпечну і легку роботу з ним. 

Склад фарби - це суміш різних компонентів, що додають фарбі певні властивості. До складу фарб в різних комбінаціях і співвідношеннях входять: з'єднувальні компоненти (плівкоутворювачі), наповнювачі, розчинники, пластифікатори, фарбувальні пігменти, сикативи.

Основними компонентами всіх ЛФМ є плівкоутворювачі - високомолекулярні синтетичні або природні речовини, здатні утворювати плівку при нанесенні на тверду поверхню.   В залежності від роду плівкоутворювальної речовини основні лакофарбові матеріали можна розділити на такі групи:

Наша компанія є одним із лідерів на ринку розчинників та розріджувачів України. 
Пропонуємо широкий асортимент розчинників та розріджувачів зі складу у Львові. Пропонуємо розчинники і розчини для промивання технологічного обладнання,  що підбираються під конкретний технологічний процес, обладнання і матеріал та розчинники із характеристиками  створені через лабораторний підбір під індивідуальні потреби клієнта.


Можливе виготовлення розчинників будь-якої складності та розчинників аналогів світових брендів з подібними характеристиками.

При виробництві наших розчинників використовується тільки високоякісна, офіційно дозволена на території України сировина.  

Способи оплати і доставки

Про компанію

  • Ми є виробником високоякісної хімпродукції.
  • Ми гарантуємо якість своєї продукції
  • Ми постійно розширюємо наш асортимент 

© TOPхім 2014-2017 Всі права застережено