Влияние растворителя на коррозию металлов

Извините, этот техт доступен только в “Украинский”. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Різні види корозійного ураження металів призводять до відчутних економічних втрат для будь-якого підприємства та країни вцілому. Саме тому, слід звернути увагу на вплив розчинників, що додаються у лакофарбові матеріали на корозію металів.

В ході розробки хімічних складів для знежирення чи розведення лакофарбових матеріалів потрібно обов’язково знати корозійну активність використовуваних розчинників при їх впливі на поверхню металів.

Показник корозійної активності розчинників можна визначити наявністю в них активних сірковмісних сполук (сірководню, меркаптанів), нафтенових кислот, лугів і водорозчинних кислот. Наприклад, коли ви вирішили купити розчинник Р 12, то досить буде подивитися на його склад, щоб стало зрозуміло наскільки агресивно він впливає на поверхню металів.

Причина корозійної дії багатьох органічних розчинників (наприклад, хлорованих вуглеводнів, диметилформаміду) — це наявність в них достатньої кількості вологи. Таким чином, присутність води в диметилформаміді призводить до гідролізу розчинника з активним утворенням корозійно-активної мурашиної кислоти. Трихлоретилен, що містить деяку кількість води  в ході нагрівання і під впливом повітря розкладається з виділенням фосгену і хлороводню або хлорангидриду дихлороцтової кислоти. Щоб запобігти розкладанню в речовину додають триетаноламін з розрахунку від 30 до 150 грам на 1 тонну розчинника. Мідь, алюміній, залізо, цинк — це ті метали, які грають роль каталізаторів розкладання трихлоретилену при наявності вологи. Сухий трихлоретилен не здатний викликати корозію сплавів і металів навіть при кипінні.

Швидкість корозії може зростати при забрудненні розчинників каталізаторами. Наприклад, при попаданні в хлороформ домішок пятіоксіда сурми і хлору корозійний процес прискорюється в 7-8 разів.

Про дію розчинників на вуглецеві сталі можна судити за даними, наведеними в таблиці:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *