How to get butyl acetate?

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Бутиловий ефір оцтової кислоти (бутилацетат) це  рідина з різким характерним запахом, більшість людей порівнює його з грушевим. Ефір – це органічна речовина, яка утворюється в ході взаємодії кислот і спиртів.
Отримують бутилацетат, також як етилацетат і метилацетат,   при взаємодії оцтової кислоти зі бутиловим спиртом.

Однак процеси бутилацетатного виробництва мають  свої особливості, зумовлені малою розчинністю бутилацетату в воді (0,6%), високою температурою кипіння як в чистому вигляді (126,2 °С), так і в азеотропній суміші з водою (90,2 °С),  а також підвищеним вмістом води в цій суміші (28,9%) і ще більшим вмістом в потрійній суміші: бутилацетат – бутиловий спирт – вода (37,3%). Бутанол також кипить при більш високій температурі (117,7 ° С), ніж етанол, і утворює азеотропну суміш з дуже великою кількістю води (42,5%).

При використанні в якості сировини чистих сортів оцтової кислоти і бутанолу етерифікацію здійснюють безперервним способом. Каталізатором служать сірчана кислота або ж іонообмінні смоли. При етерифікації з сірчаною кислотою створюють в зоні реакції надлишок або оцтової кислоти, або бутанолу, а з іонообмінними смолами – надлишок оцтової  кислоти.

Бутилацетат є одним з найбільш поширених розчинників при виробництві  та використанні лакофарбових матеріалів. Розчиняє масла, ефіри целюлози, хлоркаучук, жири, вінілові полімери, карбіольні смоли та інше. Крім цього, Н-бутилацетат входить до складу фруктових есенцій, парфумерних композицій, використовується як дубильні речовини в шкіряній промисловості. Входить до складу багатьох  розчинників.

 

TOPхім Group пропонує Бутилацетат  європейського виробництва.
Співпраця з нашою компанією буде вигідною як для роздрібних продавців розчинників, так і для великих споживачів даної продукції.

Детальніше за телефоном

+38 (067) 676-45-41