Paints and varnishes for furniture

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Для виготовлення меблів використовуються різні види деревини (наприклад: дерево, шпон, клеєна фанера, ДСП, МДФ,  дошки з пресованої тирси). Дошки і шпон виготовляються з різних видів дерев, що володіють самими різними властивостями, які частково обумовлені кількістю смол і ефірних масел в їх складі.  Тому часто за допомогою органічних розчинників з дерева видаляються смоли і ефірні масла. Це необхідно для того, щоб запобігти виникненню тріщин, втрату кольору і появі інших дефектів. Тапкож, перш ніж наносити лакофарбове покриття, спочатку необхідно надати дерев’яній поверхні гладкість за допомогою шліфувальної шкурки, нанести шпаклівку, тобто підготувати поверхню до нанесення фарби.

Сучасні меблі зазвичай обробляють  поліефірними, поліуретановими або нітроцелюлозними лаками, а старі меблі можуть бути покриті олійними і спиртовими лаками. Адже від того чим оброблена поверхня готової мебельної продукції залежить її зовнішній вигляд і довговічність.

Протягом багатьох років для меблів, призначених для використання всередині закритих приміщень та інших дерев’яних виробів, використовувалися нітроцелюлозні системи покриттів. Нітроцелюлозні лаки випускаються глянцеві (НЦ-223 і НЦ-584) і матові (НЦ-243), в аерозольних балонах і в банках (НЦ-218). Лак НЦ-218 наносять тампоном або піпеткою в кілька шарів, кожен шар сушать протягом 1 год; витрата 120 г / м2. Для розведення можна використовувати розчинники 646, 647.

Нітроцелюлозні лаки поступово витісняються покриттями, виготовленими на основі поліуретанів і ненасичених полімерів. Більшість сучасних покриттів для дерева і меблів виготовляються на основі спеціальних акрилових смол і ненасичених поліефірів, які тверднуть під впливом ультрафіолетових променів або електронно-променевого випромінювання. Поліефірні покриття відрізняються від всіх інших прозорістю, твердістю, дзеркальним блиском. Близькі до них поліуретанові покриття. Лаки на поліуретановій основі за складом поділяються на: однокомпонентні та двокомпонентні. Перші готові до вживання без будь-яких додаткових приготувань. Другі, в повній відповідності зі своєю назвою, складаються з двох незалежних компонентів – основи і закріплювача, і перед використанням їх необхідно змішати в певному співвідношенні.

Також для фарбування  дерев’яних меблів і різних предметів домашнього вжитку можна використовувати алкідні, нітроцелюлозні і кремній органічні емалі, а також олійні фарби готові до вживання. З емалей найбільш поширені ПФ-560, ПФ-115, ПФ-233.

 

Ми пропонуємо:

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *