What is Butyl Acetate?

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Бутилацетат –  найбільш популярний розчинник у лакофарбовій промисловості. Це безбарвна або злегка жовтувата рідина, яку легко впізнати по приємному фруктовому запаху. Практично не розчиняється у воді. Бутилацетат це –  хімічно активна рідина, яка характеризується приємним запахом, але тільки в невеликих концентраціях. Якщо ж концентрація речовини буде досить високою, тоді запах стає різким і дратівливим для слизової оболонки і очей. Хімічна формула бутилацетата – C6H12O2.  Отримують розчинник шляхом етерифікації оцтової кислоти бутанолом в присутності кислоти H2SO4 при температурі 100-110 ° С за безперервною технологією.

 

 Якщо виробник дотримується всіх стандартів при виробництві бутилацетату, тоді ця речовина повинна мати такі основні  характеристики:

  • Рідина повинна бути прозорою і не мати домішок.
  • Концентрація основної речовини не менше ніж 99,0%.
  • Щільність 0,878-0,881кг / дм3 при температурі навколишнього середовища 20 градусів за Цельсієм.
  • Вміст води не більш ніж 0,02%.
  • Малярська маса бутилацетата – 116.16 г / моль.
  • Температура кипіння становить 126 ° C.
  • Іншими словами бутилацетат називають бутиловим ефіром оцтової кислоти. Бутилацетат слаборастворім в воді, змішується з рослинними оліями і органічними розчинниками. Структурна формула речовини представлена ​​нижче:

Бутилацетат широко використовують для отримання лакофарбових матеріалів, а також їх розведення. Однак це далеко не єдина сфера його застосування. Він  розчиняє жири, ефіри целюлози, масла, вінілові півмірки, хлоркаучук, карбіольние смоли та інші. Якщо додати бутилацетат разом з незначною кількістю бутилового спирту, то знижується ризик виникнення білих лакових плівок. Бутилацетат  входить до складу парфумерних композицій і фруктових есенцій. Широко застосовується у фармацевтичній промисловості для відділення більшості первинних субстанцій в ході виробництва антибіотиків.

Ми пропонуємо:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *