Solvents for washing equipment

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

В процесі експлуатації різного типу обладнання в більшості галузей промисловості час від часу потрібно промивати та очищувати деталі механізмів.  Потрібно якісно забезпечити видалення нагару, жирів, мастил, інших органічних відкладень з поверхні вузлів або елементів верстатного, транспортного, виробничого та іншого обладнання.

Залежно від застосовуваного типу технічного миючого засобу способи хімічної очистки деталей від олійно-жирових забруднень поділяються на два види:

  • очищення лужними водорозчинними засобами;
  • очищення органічними розчинниками.

У першому випадку найбільшого поширення набули миючі пристрої струйнного типу з нагріванням лужного розчину до 60-70С.

Видалення поверхневих забруднень органічними розчинниками має передувати подальшій обробці. Основний спосіб видалення забруднень такого виду з поверхні металу полягає в застосуванні спеціальних знежирювальних засобів. В якості найпростішого з них можуть послужити органічні розчинники при кімнатній температурі, обробка яких проводиться шляхом занурення або промивання деталей. Масла, жири, лаки розм’якшуються під дією розчинника і виводяться в розчин, а нерозчинний осад і металеві частинки відділяються і опускаються на дно ванни для знежирення.

Органічні розчинники мають високу розчинюючу здатність  до багатьох забруднень, вони хімічно і фізично стабільні, не містять води (немає небезпеки корозії), швидко випаровуються. Інші переваги очищення в розчинниках: можливість очищення великих деталей без розміщення їх в ємностях; можливість регенерації розчинників і ін.

Недолік органічних розчинників – велика пожежо- та вибухонебезпечність, деякі з них (ксилол, толуол) шкідливі для здоров’я.

Для отримання необхідної чистоти контрольованої поверхні і дефекту часто необхідна багаторазова обробка з послідовним застосуванням декількох розчинників або нових порцій одного і того ж розчинника. Наприклад, найбільш поширені маслянисті забруднення повністю за один прийом видалити не вдається, тому що в органічних розчинниках утворюється розчин масла. Тому наступного разу очищення йде не розчинником, а розчином масла в розчиннику. При випаровуванні останнього на поверхні деталі залишається найтонший шар масла. В цьому випадку обробку розчинниками треба виконувати в кілька етапів. При цьому, особливо при зміні розчинників, треба стежити, щоб наступний розчинник розчиняв залишки попереднього. Завершальним повинен бути самий летючий розчинник, зазвичай ацетон, щоб до початку контролю поверхню і дефект бути чистими і сухими.  Лакофарбові покриття (нітроцелюлозні, перхлорвінілова і ін.) Видаляють за допомогою різних сумішей органічних розчинників, які називаються змивками.

Найчастіше для промивки і очистки деталей  використовують такі розчинники:  бензин, спирт, ацетон, чотирихлористий вуглець, трихлоретилен, метиленхлорид, сольвент, розчинник 646розчинник 647, розчинник 650,розчинник Р-4, розчинник Р-5Розчинник РП Cleaner Промивка ТМ TOPхім.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *