Дихлорметан фізико-хімічні особливості і сфери застосування

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Дихлорметан – це синтетична хімічна речовина, яка створена руками людини. Вона не зустрічається в природі. На зовнішній вигляд являє прозору рідину. Відмінною особливістю цієї речовини вважається наявність солодкуватого запаху, що нагадує хлороформ. Хімічна формула дихлорметану CH2Cl2. У хімічній промисловості ця речовина має декілька назв: метилен хлористий, метиленхлорид або дихлорметан.

Метиленхлорид замовити оптом

Дихлорметан виготовляють у вигляді органічної речовини, яка здатна запалюватися і вибухати. Ця хімічна сполука не вступає в реакції з водним середовищем, але здатна розчиняти безліч інших органічних речовин.

Хлористий метилен або дихлорметан вперше був відкритий в 1840 році. У той час його отримали в результаті витримки суміші з хлору і метилу. Сучасні хімічні компанії виготовляють дихлорметан шляхом хлорування метану хлором. В результаті цієї реакції хіміки отримують велику кількість різних хлоровмісних речовин, серед яких в чистому вигляді присутній і метиленхлорид.

Застосування дихлорметану обумовлено його здатністю розчиняти різні органічні речовини. Його також вводять в склади пінополіуретану в якості піноутворюючої речовини. Дихлорметан як розчинник використовують в: 

• виробництві різних полімерів,
• будівельній сфері,
• текстильної промисловості,
• виробництві фарб і лаків,
• харчової промисловості.

Метиленхлорид є незамінною хімічною речовиною, яка допомагає в процесі екстрагування. Дихлорметан застосовують в процесі виготовлення чаю і кави, в пивоварінні. Також ця хімічна сполука бере участь в процесі виробництва різних ароматизаторів, які використовують для морозива, напоїв, цукерок, різних фруктових джемів і наповнювачів. Дихлорметан застосовують як розчинник жирових з’єднань в процесі обробки екзотичних фруктів.

Метиленхлорид або дихлорметан використовують в процесі відбору проб води. З його допомогою проводять аналіз води на наявність токсичних речовин, нітритів і нітратів, кислот, важких металів і т.д.

У будівельній сфері дихлорметан допомагає видалити жирову плівку з бетону, кераміки, бітуму. Він розчиняє смоли і знежирює металеві конструкції. Також властивості дихлорметану знайшли своє застосування в процесі виробництва поролонових матеріалів. Ця хімічна речовина застосовується в процесі спінювання низбкоплотних поролонів.

Також метилен хлористий  здатний до склеювання різних пластиків:
• полістиролу
• оргскла
• полікарбонатів
• АБС-полімерів.

Дихлорметан почали застосовувати у фармацевтичній сфері. З його допомогою виробляють синтез аскорбінової кислоти.

Цю речовину використовують у процесі виробництва кіноплівок. Дихлорметан сприяє моментальному застиганню різних пластмасових сумішей. З недавнього часу цю речовину стали використовувати в процесі виробництва парфумів. У сільському господарстві дихлорметан входить до складу деяких пестицидів і фумігантів. Його додають в деякі плівки.

Широке застосування дихлорметану обумовлено його доступною ціною і простотою виробництва. Його цінують в різних сферах виробництва за здатність до розчинення різних жирів і кислот, просте застосування і видалення з оброблюваних поверхонь.

 

Група компаній “TOPхім” прпонує Метилен хлористий європейського виробництва з доставкою по Україні.

 

Подробнее по телефону

+38067 676 4541