Precautions for handling perchlorethylene and dichloromethane

Дихлорметан (хлористий метилен,  метилен хлорид, ДХМ, Methylene chloride, CH2Cl2) — прозора легкорухома і легколетка рідина з характерним для галогенпохідних солодкуватим запахом. Хоча метилен хлорид є найменш отруйним серед галогеноалканів, але потрібно бути обережним при проведенні робіт, так як він дуже летючий і може викликати гостре отруєння. Роботи слід проводити при працюючій витяжці чи вентиляції.  В організмі діхлорметан метаболізується до монооксиду вуглецю, що може викликати отруєння . Тривалий покривний контакт з дихлорметаном може викликати його накопичення в жирових тканинах і привести до опіків. Також при тривалій роботі з ним можливе ураження печінки і нейропатія. Для регулярної роботи з дихлорметаном не підходять рукавички з латексу або нітрилові. Контакт дихлорметана з лужними металами призводить до вибуху. ГДК в робочій зоні 50мг / м³, у воді водойм не більше 7.5 мг / л. КПВ 12-22%.

Перхлоретилен (тетрахлоретилен, Tetrachloroethylene C2Cl4) – універсальний багатофункціональний розчинник.
Перхлоретилен технічний – безбарвна прозора рідина майже нерозчинна у воді без домішок суспендованих і емульгованих частинок належить до групи хлористих розчинників. Серед похідних хлоретилу має найменшу токсичність. Пригнічує центральну і периферичну нервові системи. Має снодійну дію в 2,4-2,8 рази сильніше, ніж у тетрахлорметан. Володіє дратівливою дією. Проникає через неушкоджену шкіру. Гострі інгаляційні отруєння проявляються в пригніченні ЦНС наркотичного типу з порушенням серцевого ритму. Для захисту органів дихання слід використовувати фільтруючий промисловий протигаз марки А. В умовах високих концентрацій – шлангові ізолюючі протигази. Щоб уникнути утворення фосгену використовувати протигаз марки В або ізолюючий. Захист шкіри (захисні рукавички, спецодяг), очей (маски). Першу допомогу при інгаляційному отруєнні потерпілого необхідно негайно видалити із зони зараження на свіже повітря. Забруднений одяг потрібно зняти, промити шкіру водою з милом. При попаданні на шкіру і в очі промити їх великою кількістю води. Перша допомога ефективна на початкових стадіях інтоксикації, тому всі заходи слід виконувати рішуче. Якнайшвидше слід звернутися до лікаря.

Компанія TOPхім пропонує хімпродукцію оптом. Зателефонуйте за контактними номерами телефонів або напишіть нам на емейл  та дізнайтеся ціну,  умови оплати та доставки по Україні.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *