Production of butyl acetate

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Бутилацетат (бутиловий ефір оцтової кислоти) – безбарвна рідина з характерним запахом, що нагадує фруктовий (грушевий). Класичний представник складних ефірів. 

 

Ефіри – органічні речовини, що утворюються при взаємодії спиртів і кислот. 
Прості ефіри, одержують з нижчих спиртів (одноатомних і двохатомних – диметиловий, діетиловий, дибутиловий і ін.).

 


Складні ж ефіри отримують найчастіше при нагріванні суміші спиртів з органічними і неорганічними кислотами разом  видаляючими воду засобами  – реакція етерифікації. (Спирт + кислота = ефір + вода). Ефіри, одержувані при взаємодії оцтової кислоти зі спиртами називаються ацетати – метилацетат, етилацетат, бутилацетат.

 

 

Всі ефіри практично нерозчинні в воді, але взаємодіють з водою, вступаючи в реакцію (гідроліз складних ефірів це зворотний процес етерифікації). В результаті утворюється рівноважна система – з одного боку ефір і вода, з іншого спирт і кислота. Хоча бутилацетат і не містить води, але через умови зберігання (конденсат в ємностях) або в складі сумішевих розчинників, де може бути присутня вода (це розчинник Р-646, Р-645, Р-649, Р-650 тобто практично всі розчинники в яких є спирти) бутилацетат, взаємодіючи з водою розпадається на свої вихідні компоненти – оцтову кислоту і бутиловий спирт. Саме тому в розчинниках, до складу яких входять ефіри, з часом підвищується кислотність.

 

Бутилацетат – розчиняє ефіри целюлози, масла, жири, хлоркаучук, вінілові полімери, карбінольні смоли і т.д. Практично все те саме, що і ацетон, метилацетат, етилацетат. За розчинюючої здатності слабкіше їх, але має дуже важливою перевагою – меншою летючість і токсичність. Додавання невеликої кількості бутилового спирту – підсилює розчиняють здатність бутилацетата.

 

Для виробництва бутилацетату застосовують технічну оцтову кислоту і бутанол синтетичний або відхід виробництва синтетичного каучуку (бутанол СК).

 


До 90% всього виробленого бутилацетату споживає лакофарбова промисловість (емалі, фарби, лаки, грунти, клеї). Об’єм, що залишився використовується у виробництві пластика і фармацевтики (антибіотики), харчової промисловості.

 

 

Група компаній TOPхім пропонує бутилацетат по прийнятній  ціні зі складу у Львові.  Можлива  доставка нашим транспортом по всій Україні, або самовивіз.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *